kopjpg
Numer
Złota szkoła
W naszym liceum uczniowie przygotowują się do studiowania w Polsce i za granicą na wielu różnych kierunkach. Wyposażamy uczniów w umiejętności językowe dzięki prowadzonym na wysokim poziomie lekcjom języka angielskiego, w tym konwersacjom z „native speakerami” oraz dwujęzycznemu nauczaniu innych przedmiotów: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki, historii, WOS. Na lekcjach tych przedmiotów nauczyciele, którzy są gruntownie wykształconymi, doświadczonymi praktykami, realizują polską podstawę programową oraz poszerzają wiedzę uczniów o terminologię anglojęzyczną; lekcje są częściowo prowadzone w języku angielskim. W związku z tym uczniowie są przygotowani do matury, ale także do korzystania z literatury, zbiorów zadań czy źródeł informacji w języku angielskim. Obowiązkowo wszyscy uczniowie klas pierwszych uczestniczą w 6 lekcjach języka angielskiego tygodniowo, w tym 1 prowadzi „native speaker”. Uczniowie mają do wyboru (oprócz angielskiego) trzy języki obce: francuski, hiszpański i niemiecki, których nauka odbywa się w grupach międzyklasowych, zgodnie ze stopniem zaawansowania uczniów. Zajęcia dodatkowe organizowane dla uczniów obejmują wiele różnych dziedzin, są to zajęcia przygotowujące do olimpiad przedmiotowych, konkursów, ale również zajęcia mające na celu pomoc uczniom mającym zaległości lub trudności w nauce. Powstające kółka zainteresowań uzależnione są od pasji i chęci uczniów – jeśli tylko zbierze się grupa zainteresowanych uczniów, dokładamy starań, aby zajęcia mogły się odbywać. Uczniowie uczestniczą w międzynarodowym programie współpracy szkół z Finlandii, Szwecji, Szkocji i Włoch, konferencjach międzynarodowych, wymianach młodzieżowych (m. in. roczny program Rotary International Youth Exchange z USA, Brazylią, Meksykiem, Australią i Francją).

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że XXXIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DWUJĘZYCZNE IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA w Warszawie jest wśród 100 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły 2017".

Regulamin rekrutacji
Prezentacja dla kandydatów i rodziców
Zgłoszenie ucznia do klasy pierwszej XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. M. Kopernika w Warszawie

Kierunki kształcenia w latach 2017-2020