W dniu 27 grudnia 2014 r., Polski Związek Żeglarski ogłosił skład Kadry Narodowej na rok 2015.
http://sport.pya.org.pl/aktualnosci/kadra-narodowa-pzz-na-2015

W gronie najlepszych polskich żeglarzy znalazł się uczeń klasy 3D, Jędrzej Wissuwa. Jędrek nominację do Kadry Narodowej Juniorów wywalczył w żeglarstwie lodowym, w bojerowej klasie DN.
http://sport.pya.org.pl/files/2/kadra-narodowa/sklad-kadry-narodowej/549ec26a060c5.pdf

 

triobasket1triobasket2triobasket3

Trio Basket to turniej koszykówki ulicznej organizowany na sali przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Warszawy i okolic.
Zawody rozgrywane są na jeden kosz w trzyosobowych drużynach.

Organizatorem jest Akademia Leona Koźmińskiego.

Zgłoszonych było 47 drużyn męskich.

triobasket4
Skład reprezentacji 33 L.O. która pod nazwą "Sandały Mojżesza" zajęła 3cie miejsce:

Michał Otto
Jan Przerwa
Patryk Rusin

 

Ogromny sukces odniósł uczeń naszego liceum, Jędrzej Wissuwa, który zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Świata i Europy Juniorów DN oraz był 4 w Pucharze Europy.

Regaty były rozgrywane w dniach od 18 do 22 lutego w Rydze na Łotwie.

Serdecznie gratulujemy! 

 

Pilka_reczna_dz_smMiło nam poinformować o sukcesie drużyny dziewcząt naszego liceum, która zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Woli w Piłce Ręcznej (w finale nieznacznie przegrywając po zaciętej walce 7-9 z LO Norwida).

Drużyna wystąpiła w składzie:

Agnieszka Boraczewska 3D, Michalina Broda 2A, Julia Brzozowska 1D, Joanna Dudek 2A, Hanna Feder 2B, Marta Holc 2B, Alicja Jasińska 1C, Agata Konopka 1F, Karolina Krajewska 1D, Justyna Michalak 1D, Katarzyna Paśniczek 1E, Aleksandra Szopa 1C, Kamila Uze 1B.

Serdeczne gratulacje i wielkie brawa!!!

 

Niezmiernie miło jest nam poinformować o sukcesie zespołu siatkarek naszego liceum. W piątek 4.03.2016 r. dziewczęta zdobyły srebrny medal mistrzostw dzielnicy Wola, nieznacznie przegrywając w finale z liceum im. Konarskiego. Ogromne gratulacje należą się:
Katarzynie Bruszewskiej
Katarzynie Kożuchowskiej
Karolinie Krzemień
Milenie Rusinowicz
Weronice Lipień
Rebecce Mammel
Hannie Feder
Elizie Kawalskiej
Wiolettcie Januszko
Agacie Karczmarek

 

Osada1Osada217 czerwca 2014 roku na Wiśle odbył się 20. Wyścig Liceów w Ósemkach Wioślarskich o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta Stołecznego Warszawy Ewy Malinowskiej-Grupińskiej.

Rywalizowało pięć osad reprezentujących:
VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV
XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica
XIX Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Warszawy
XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego
XXXIII Liceum Ogólnokształcące Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika

Nasza załoga w składzie Oskar Sobiecki, Jędrzej Wissuwa, Adam Fidler, Teodor Wójcik, Aleksander Czauderna, Maciej Świercz, Stanisław Krasuski, Robert Hyżorekoraz Paweł Rosiński po emocjonującej walce zajęli drugie miejsce ustępując jedynie osadzie liceum im. S. Staszica.

Wszystkich zainteresowanych informacjami na temat ósemki naszego liceum zapraszamy na stronę

https://www.facebook.com/rowingkopernik

Zachęcamy do czynnego włączenia się w życie osady!

 
Więcej artykułów…