kopernik5b

Witamy na oficjalnej stronie
XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego
im. Mikołaja Kopernika w Warszawie!

W dniach 28 luty - 1 marca 2020 r. sześcioro uczniów z klas 1IB i 2IB miało zaszczyt reprezentować naszą szkołę na międzynarodowym konkursie matematycznym ISMTF Mathematics Competition, który odbył się w Wiedniu na Wydziale Matematyki Uniwersytetu Wiedeńskiego.

Konkurs rozpoczynał się w sobotę rano, ale żeby stawić się na nim w pełni sił, do Wiednia przybyliśmy z jednodniowym wyprzedzeniem, już w piątkowe przedpołudnie. Dzięki temu mogliśmy wspólnie spędzić czas na zwiedzaniu przepięknej stolicy Austrii, degustacji lokalnych przysmaków oraz ostatnich przygotowaniach do konkursu.

Zmagania konkursowe rozpoczęły się w sobotę rano rundami indywidualnymi uczestników. Po południu rozegrane  zostały rundy grupowe. Wieczorem wolny czas przeznaczyliśmy na relaks i beztroską zabawę w parku rozrywki The Prater and the Giant Ferris Wheel.

W niedzielny poranek uczestniczyliśmy w grze terenowej Sunday Chase, która została rozegrana w grupach międzynarodowych. Gra polegała na zlokalizowaniu na mapie i dotarciu do historycznych miejsc oraz rozwiązaniu otrzymanych zadań i powrocie do bazy w jak najkrótszym czasie.

Udział w konkursie umożliwił nam sprawdzenie naszej wiedzy w zmaganiach matematycznych na najwyższym poziomie na forum międzynarodowym. Dzięki konkursowi mieliśmy szansę zdobyć nowe doświadczenia oraz nawiązać rokujące na przyszłość kontakty z uczestnikami z innych krajów.

W drodze powrotnej na lotnisko mieliśmy jeszcze okazję zobaczyć niezwykły Pałac Schönbrunn, który został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, i pospacerować po przynależących do niego ogrodach pałacowych.

Do kraju powróciliśmy pełni wrażeń oraz nadziei na udział w konkursie w przyszłym roku.

/images/wieden5.jpg /images/wieden4.jpg /images/wieden3.jpg /images/wieden1.jpg