Osiągnięcia naukowe w roku szkolnym 2017/2018

GIMNAZJUM

 

Laureat XLI Olimpiady Języka Francuskiego:

Ignacy Sus (3e)

Laureaci Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów:

Dominika Thedy (3d), Lidia Pindel (3c), Nina Lewandowska (3c), Zofia Chlebus (3e), Sophia Niżyńska-Schertz (2d), Paulina Karkut (3e)

Laureat Olimpiady Matematycznej Juniorów:

Karolina Kamińska (3e)

Laureat XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza ”Puszkiniana 2018”

Magdalena Wasko (3b)

 

Laureat Kuratoryjnego Konkursu z Biologii:

Klaudia Farion (3b)

Laureaci Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego:

Inga Pakuszewska (3c), Paulina Karkut (3e), Wiktor Woźniak (3e), Sonia Knowska (3d), Hanna Kud (3d), Zofia Mossakowska (3d), Sophia Niżyńska-Schertz (2d)

Laureaci Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego:

Szewczyk Anna (3e), Wnęk Maria (3d), Stacherczak Hanna (2b), Foder Natalia (3e), Szczepańska Natalia (3c), Tarwacka Łucja (3a), Opalińska Zuzanna (3e), Wochna Gabriela (3c) 

Laureat Kuratoryjnego Konkursu Języka Francuskiego:

Ignacy Fryderyk Sus (3e)

Laureat Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego dla Gimnazjalistów:

Marcin Cendrowski (3b)

Laureat w Konkursie Informatycznym dla Gimnazjalistów „Logia”:

Tomasz Boguszewski (3e) 

 

Finaliści Kuratoryjnego Konkursu Języka Polskiego:

Sobczak Maria (3e), Zakrzewska Zofia (3b), Szczęsna Kinga (3b), Janota-Bzowska Urszula (3a), Hausman Milena (3c), Zakiewicz Zuzanna (3b), Makowska Joanna (2c), Pindel Lidia (3c) 

Finaliści Konkursu Języka Angielskiego:

Zofia Chlebus (3e), Michał Ceregra (3b), Justyna Werońska (3d), Dominika Thedy (3d), Olga Szczerbak (3e), Emilia Rosła (3a), Joanna Piotrowska (3b), Paweł Pawłowicz (3b), Łukasz Woźnica (2d), Hanna Schneyder (2c), Mateusz Mazurczak (2d), Marta Małachowska (2a)

Finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Hiszpańskiego:

Aleksandra Grzywka (3d) 

Finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Francuskiego:

Katarzyna Kądziołka (3d)

Finalista Kuratoryjnego Konkursu z Fizyki:

Mikołaj Czarnecki (2d)

Finalista Kuratoryjnego Konkursu WOS:

Krzysztof Zawłocki (3a) 

Finalista Kuratoryjnego Konkursu Historycznego:

Marceli Pomorski (3b)

Finaliści Konkursu Języka Rosyjskiego:

Sonia Knowska (3d), Anastasia Davydzenka (3c)

Finaliści Konkursu Matematycznego:

Karolina Kamińska (3e), Joanna Szczepaniak (3e)

Finalista Konkursu Geograficznego:

Antoni Borys (3b)

Finaliści Konkursu "Protesty czerwca 1976 - drogą do wolności":

Anna Gałązka (2d), Marceli Pomorski (3b)

 

II miejsce w konkursie recytatorskim „Odpowiednie dać obce słowo” poezji polskiej w języku rosyjskim:

Magdalena Wasko (3b)

3 miejsce w I Warszawskim Konkursie Kaligraficznym „Kaligraf 2018”:

Kamila Krupa (2d) 

II nagroda w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Witkacy i ja”:

Aniela Brykała (3d),

Wyróżnienia w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Witkacy i ja”:

Paulina Karkaut (3e), Ziemowit Ślaziński (3e).

 

LICEUM


Turniej Młodych Fizyków - drużyna, w której skład wchodzili Zofia Dziekan (3F) oraz Adam Gałązka (2A) wygrała zmagania w Polsce, uzyskali tytuły Laureatów i będą reprezentować Rzeczpospolitą Polską w zawodach międzynarodowych w Pekinie.

Laureat XLI Olimpiady Języka Francuskiego: 

I miejsce w Polsce - Ewa Tomaszewska (1F),

Mata Przygodzka (1F) 

Ignacy Fryderyk Sus (3e gimnazjum) 

Laureat Olimpiady Wiedzy o Mediach:

Marta Mateńka (2D)

Laureat (VII miejsce w Polsce) XXX Olimpiady Filozoficznej:

Filip Bieńkowski (3D) 

Laureat XXX Olimpiady Filozoficznej:

Marek Uszyński (2D)

Laureat  41 Olimpiady Języka Niemieckiego:

Agata Konopka (2F)

Laureaci VI Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania: 

Jakub Borowy (3C), Daniel Jensen (1F), Juliusz Syrewicz (1F)

Laureat XIII Olimpiady Przedsiębiorczości:

Jakub Borowy (3C)

Laureat XXIV Konkursu Fizycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Wychowania i Politechniki Warszawskiej:

Michalina Broda (3A)

 

 

Finalista 41 Olimpiady Języka Niemieckiego:

Barbara Kochańska (1F), Klaudia Kwiatkowska (3D)

Finalista XXX Olimpiady Filozoficznej:

Aleksandra Hamny (IF)

Finalista Olimpiady Geograficznej:

Ewa Glit (2C) 

Finalista Olimpiady Historycznej:

Anna Trzoch (2C) 

Finalista XXXI Olimpiady Ekonomicznej:

Jakub Borowy (3C)

Finalista Olimpiady Prawosławnej Wiedzy Religijnej

Lena Demianiuk (1B1)

Finalista XXIV Konkursu Fizycznego Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Wychowania i Politechniki Warszawskiej:

Adam Grzela (3A)

 

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie High School Business Challenge organizowanym przez Szkołę Główną Handlową:

Jakub Borowy (3C)

III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Literatury Polskiej w języku hiszpańskim „Odpowiednie dać obce słowo”:

Gabriela Tałałaj (1F) 

1 miejsce w konkursie recytatorskim poezji polskiej w języku angielskim „Odpowiednie dać obce słowo”:

Katarzyna Kowalczyk (1E)

3 miejsce w konkursie recytatorskim poezji polskiej w języku angielskim „Odpowiednie dać obce słowo”:

Julia Sawicka (2F) 

1 miejsce w I Warszawskim Konkursie Kaligraficznym "Kaligraf 2018":

Asal Lofti (1F) 

Wyróżnienie w konkursie dla młodych tłumaczy organizowanym przez Komisję Europejską (jedynie 10 prac zostało wyróżnionych w całej Polsce spośród 250 prac):

Agata Adamik (2D), Maja Metera (2D)

Wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Witkacy i ja":

Tymoteusz Pietruszka (2F)

I miejsce w finale VI edycji mazowieckiego konkursu wiedzy realioznawczej o krajach niemieckiego obszaru językowego " Dreimal Deutsch":

Golisz Milena (2A), Grabowska Oliwia (1F),Hamny Aleksandra (1F),Kożuchowska Ida (1F)

Tytuł VICE-MISTRZA POLSKI w zawodach Polska Debatuje- Polish Schools Debating Championships w języku 

angielskim zdobyła drużyna debatancka  Kopernika w składzie: Victoria Acheson (1E), Kacper Frączek (1E), Olga Sawczuk (1E), Aleksandra Sawicka (1B).

 

Osiągnięcia sportowe.

LICEUM

III miejsce w turnieju koszykówki (TRIO BASKET) dziewcząt/Mistrzostwa Warszawy

III miejsce w piłce koszykowej chłopców/Mistrzostwa Woli.

IV miejsce w piłce siatkowej dziewcząt/Mistrzostwa Woli.

GIMNAZJUM

I miejsce w pływaniu chłopców/Mistrzostwa Woli

II miejsce w pływaniu dziewcząt/Mistrzostwa Woli

III miejsce w piłce siatkowej dziewcząt/Mistrzostwa Woli

 

Drużyna dziewcząt oddziałów gimnazjalnych zdobyła złoty medal w dwuboju nowoczesnym na Mistrzostwach Woli. Skład drużyny: Antonina Ambroży 2b, Anna Jarczyk 2a, Paulina Karkut 3e,  Łucja Tarwacka 3a