Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Eco z Twoją Wolą

„ECO Z TWOJĄ WOLĄ” jest to szeroka inicjatywa, która wpisuje się w jeden z priorytetów edukacyjnych realizowanych przez wolskie placówki oświatowe w roku szkolnym 2020/2021. Wśród wielu działań służących popularyzacji szeroko rozumianej edukacji ekologicznej możemy wymienić akcje „Sprzątanie świata”, „Zbiórka nakrętek i butelek”, czy „Sadzenie drzew przez maturzystów” oraz liczne konkursy i filmy edukacyjne, wykłady przygotowane przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz biegi na orientację „Szlakiem Płuc Woli”.

ECO Z TWOJĄ WOLĄ

Zarys projektu

W związku z realizacją jednego z priorytetów edukacyjnych realizowanych przez wolskie placówki oświatowe w roku szkolnym 2020/2021 (Projekt „ECO Z TWOJĄ WOLĄ”), którego  szkołą koordynującą (odpowiedzialną za koordynację działań m.in. z naszej szkoły) jest XII Liceum Ogólnokształące im. H. Sienkiewicza w Warszawie, uprzejmie proszę o włączenie się w akcje i projekty służące popularyzacji szeroko rozumianej edukacji ekologicznej.

W związku z tym proszę o zachęcenie uczniów i nauczycieli do udziału w następujących inicjatywach:
1. Konkurs na film na temat segregacji odpadów (w załączeniu regulamin konkursu)
2. Bieg na orientację Szlakiem „Płuc Woli” (poznawanie wolskich parków i lasków sąsiadujących ze szkołą).
3. Akcja „Zbiórka nakrętek i baterii”.
4. Projekt: Film instruktażowy na temat: Eko Porada, czyli jak to zrobić?”: Np. Jak zrobić maseczkę? Jak upiec chleb? Jak wykonać zieloną ścianę? Jak zainstalować zbiornik retencyjny na deszczówkę? Jak obsadzić roślinami teren wokół szkoły? Lub inny temat związany z szeroko rozumianą ekologią.
5. Konkurs z cyklu „Zero waste z własnej Woli” pt. „Dzieci przerabiają śmieci, czyli twórczy recykling” (opracowane przez uczniów pomysły, jak z odpadów i śmieci zrobić coś pożytecznego). Konkurs jest 4-częściowy:
– cz. I – ozdoby choinkowe,
– cz. II – ozdoby karnawałowe,
– cz. III – gadżety walentynkowe,
– cz. IV – ozdoby na Święta Wielkanocne.
6. Akcja „Sadzenie drzew przez maturzystów”.
7. Wykład nauczyciela biologii/geografii/chemii/fizyki ze szkoły ponadpodstawowej, który finalnie zostanie umieszczony w kanale „Youtube”.

Na stronie szkoły koordynującej, znajdziecie więcej informacji na ten temat. W kolejnych zakładkach znajdą Państwo szczegółowe informacje, regulaminy itp. Jednocześnie przypominamy, że z każdej inicjatywy, poszczególne szkoły opracowują collage ze zdjęć dokumentujący realizację i przebieg wydarzenia oraz przesyłają go do koordynatora na adres  lo12@edu.um.warszawa.pl .