DP-Eng

Diploma Programme general information

General regulations (155 kB, PDF)

 

Od września 2019 istotnie zmienia się program nauczania matematyki w Programie Dyplomowym Matury Międzynarodowej. 

Tutaj znajduje się prezentacja (w języku angielskim) dotycząca tych zmian.

 

Lista podręczników do klasy 2 IB DP w roku szkolnym 2020/2021 do pobrania tutaj

 

Od 1993 roku w XXXIII Liceum funkcjonują klasy realizujące Program Dyplomowy Matury Międzynarodowej - International Baccalaurate Diploma Programme. W maju 1995 r. pierwszy rocznik maturzystów przystąpił do tego egzaminu. Od kilku lat średnia wyników egzaminu wynosi 36 - 38 punktów (znacznie powyżej średniej światowej). W ciągu pierwszych 10 lat historii IB w Szkole dyplomy IB otrzymało 273 absolwentów, a 41 z nich zdobyło 40 punktów i więcej na 45 możliwych. Studiują w Polsce, Austrii, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoszech. Jedna z pierwszych absolwentek, Ola Jaeschke, otrzymała czteroletnie stypendium Dyrektora Generalnego IBO w Wielkiej Brytanii. W roku 1999 Wojtek Jaworski, w roku 2005 Igor Ostrowski, w roku 2010 Joanna Kozłowska, w roku 2016 Jakub Bajda, w roku 2020 Marta Przygodzka i Olga Sawczuk zdobyli 45 pkt.

 

CO TO JEST INTERNATIONAL BACCALAUREATE DIPLOMA PROGRAMME?
To program nauczania, obejmujący dwa ostatnie lata szkoły średniej i zakończony egzaminem maturalnym, oferowany przez szkoły na całym świecie.

JAKIE UPRAWNIENIA DAJE DYPLOM IB?
Takie same jak polskie świadectwo maturalne - pozwala ubiegać się o przyjęcie na studia wyższe. Dyplom IB jest znany i ceniony przez uniwersytety na całym świecie.

Więcej…