Szkolny Klub Wolontariatu zaangażował społeczność Kopernika w działania na rzecz zwierząt. Za fundusze ze sprzedaży ciast podczas kiermaszu kupiono karmę dla zwierząt ze schroniska w Józefowie. Zakupy i transport karmy zawdzięczamy rodzicom. Zbiórka pluszaków dla zwierząt potoczyła się nadspodziewanie dobrze. W zbiórkę zaangażowało się wielu uczniów i rodziców. Pomogli również pracownicy PZU i wolontariusze Fundacji PZU, którzy dołączyli do naszej akcji dzięki zaangażowaniu rodziców.  Pluszaków było tak dużo, że część z nich została dostarczona dla  dzieci z Warszawskiego Centrum Interwencji Kryzysowej a pozostała ilość dzięki uprzejmości rodziców trafiła do schroniska w Józefowie i schroniska na Paluchu. Dziękujemy w imieniu zwierzaków!