W dniach 29-30 marca 2023 r. w Stalowej Woli odbyły się zawody finałowe 74. Olimpiady Matematycznej, najważniejszego i najbardziej prestiżowego konkursu matematycznego dla licealistów w Polsce. Wzięło w nich udział 127 najlepszych uczniów z całego kraju, w tym dwóch naszych reprezentantów: Igor Grauer (z klasy 2MYP2) oraz Mikołaj Woźniak (z klasy 3M), których przygotowywał Tomasz Gródek.. Obaj uzyskali tytuł finalisty Olimpiady, co zwalnia z egzaminu maturalnego z matematyki (na poziomie rozszerzonym) z wynikiem 100% oraz daje wolny wstęp na wiele wydziałów wyższych uczelni, nie tylko matematycznych. To ogromny sukces, tym bardziej, że nie są to maturzyści, a zatem rywalizowali z wieloma starszymi uczniami.

Program czterodniowych obchodów finału 74. Olimpiady Matematycznej, oprócz samych zawodów, tradycyjnie obejmował także integrację grona finalistów, spotkania z zaproszonymi gośćmi, zwiedzanie lokalnych atrakcji – w tym przypadku w Stalowej Woli i okolicach – oraz uroczyste zakończenie i wręczenie nagród.