Drodzy Koperniczanie!
Jesteśmy świadkami największego konfliktu zbrojnego w Europie od 1945 roku. W związku z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę dnia 24.02.2022 o godzinie 4.45, podjęliśmy możliwie szybkie działania w celu okazania jedności szkolnej społeczności z narodem Ukraińskim.
W dniu 25.02.2022 zostanie zorganizowany Dzień Jedności z Ukrainą. Bardzo liczymy na wasze zaangażowanie w następujących obszarach:
Zachęcamy Was do ubrania się w kolory flagi Ukraińskiej
Prosimy o przygotowanie banerów okazujących Wasz sprzeciw co do działań militarnych na granicy Ukraińskiej
Zachęcamy Was do udziału w otwartej dyskusji „Jak możemy solidaryzować się z Ukrainą” – która odbędzie się podczas długiej przerwy na dolnym łączniku
Zachęcamy do wpłat na zbiórkę „Polacy z pomocą Ukrainie” – samorząd uczniowski odwiedzi każda klasę i będzie zbierał środki do puszek
Z pewnością wielu z nas ma wśród znajomych kogoś z Ukrainy, okażcie swoje wsparcie, powiedzcie dobre słowo. Jesteśmy razem!
Link do zbiórki 👉https://pcpm.org.pl/fundacja-pcpm-rusza-z-pomoca-ukrainie…
Z wydarzenia zostanie przygotowana relacja wideo, która zostanie następnie rozesłana do humanitarnych organizacji współpracujących z Ukrainą.