Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

„Zrób pierwszy krok z wiarą. Nie musisz widzieć całej drogi. Po prostu zrób pierwszy krok.”

Martin Luther King

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 roku. Inicjatorami pierwszego MPL byli członkowie i członkinie warszawskiej grupy lokalnej. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Dzięki Maratonowi upowszechniamy wiedzę na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa.

Tegoroczny Maraton w Koperniku zorganizował Szkolny Klub Wolontariatu. Koordynatorami akcji byli uczniowie klasy 3DP1: Weronika Rajchert i Bernard Postrach.

W ciągu dwóch dni : 29 i 30 listopada salę gimnastyczną odwiedziło ponad 100 uczniów, którzy napisali 304 listy w obronie wolności bohaterów Maratonu. Listy uczniów Kopernika trafią między innymi do Tajlandii, Chin, Meksyku i Białorusi.

Wydarzenie miało ciekawą oprawę artystyczną. Piszący mogli wysłuchać Julii Urbańskiej, Natalii Podwysockiej, Wiktorii Sobolik, Niny Komarow, Bernarda Postracha i Justyny Kani.

Zdęcia robiła Maria Tabara, a wsparciem organizacyjnym służyły Oliwia Cieślak i Paulina Nyuen.