Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Szkolny Klub Wolontariatu i społeczność Kopernika dołącza do XXII Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom !

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną, w tym na uruchamianiu takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu rodzinnego. Akcja pomaga również tworzyć miejsca, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programy, które pozwolą dzieciom spokojnie dorastać. Potrzebujących dzieci jest obecnie ponad 70 tysięcy! 

Towarzystwo Nasz Dom powstało 24 listopada 1921 roku i przez wszystkie lata działalności zebrało ponad 44 000 000 zł !

Od 6 grudnia uczniowie naszej szkoły rozpoczynają wielką zbiórkę drobnych monet. Na korytarzach i wielu innych miejscach szkoły będą ustawione puszki akcji Góra Grosza, które mamy nadzieję szybko wypełnimy monetami. Zbieramy polskie monety o wszystkich nominałach:. 1 gr, 2 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł, 2 zł i 5 zł.

W lutym, jeśli pandemia nam pozwoli, zorganizujemy koncert, podczas którego będziemy zbierać pieniądze na ten szczytny cel. 

Otwórzmy nasze serca i bądźmy hojni, pamiętając, że  w centrum działań jest dziecko, które znajduje się w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej. 

Nasze działania możecie śledzić na Facebooku 

https://www.facebook.com/groups/431531831906484

i na Instagramie Szkolnego Klubu Wolontariatu:  @klub_wolontariatu_kopernik

Szkolny Klub Wolontariatu