Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jako jedyne  warszawskie liceum w tym roku szkolnym  realizujemy wraz z Teatrem Narodowym całoroczny projekt edukacyjny: „Klasa Teatru Narodowego- Drugi Dzwonek”. Do takiego niezwykłego przedsięwzięcia zaprosiliśmy wyjątkowych uczniów naszej szkoły- miłośników teatru i sceny, mistrzów improwizacji i zapalonych artystów.

Nasi uczniowie wraz z opiekunami uczestniczą w zaproponowanych przez teatr wykładach, warsztatach i spotkaniach a także niektóre wieczory spędzają na widowni, podziwiając sztuki takie jak chociażby „Ślub” czy „Skóra węża”. Kolejne miesiące zapowiadają się niezwykle ciekawie, ponieważ pod opieką profesjonalnej artystki – pani Anny Gryszkówny, reżyserki i aktorki Teatru Narodowego przygotujemy miniaturę sceniczną, którą wystawimy na scenie Studio Teatru Narodowego.

Cały projekt jest dla zaangażowanych uczniów niezwykłym przedsięwzięciem, ponieważ pozwala im lepiej poznać charakter pracy teatralnej, poznać teatr od tak zwanej kuchni. 

Nasza współpraca zaczyna nabierać rumieńców, więc mamy nadzieję, że kolejne relacje z działań prowadzonych wspólnie z Teatrem Narodowym będą niezwykle entuzjastyczne!