Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

W sobotę 14. maja w warszawskim parku Kępa Potocka, odbyła się XVI edycja Ekidenu. Zawodnicy każdej  sześcioosobowej drużyny mieli do pokonania łącznie dystans równy długości maratonu. Bieg polega na tym, że pierwszy zawodnik pokonuje odcinek 7,195 km, dwaj następni 10 km, a trzej pozostali po 5km. W sumie przebiega się 42,195 km.

W tym roku ( a nie był to nasz pierwszy start szkoły w tej imprezie) Kopernik wystawił zespół uczennic (złote medalistki Mistrzostw Mazowsza, X miejsce w Polsce w sztafetowych biegach przełajowych szkół średnich) oraz zespół nauczycieli (wieloletnie doświadczenie w sportach wszelakich).  Miło było popatrzeć, jak nasze młode biegaczki stawiają czoła „starym wyjadaczom”. Po 3 godzinach 24 minutach i 50 sekundach wybuch radości w obozie nauczycieli było słychać prawdopodobnie po drugiej stronie Wisły. Dobrze dobrana taktyka oraz odpowiednia motywacja okazały się ważniejsze od szaleńczych zrywów młodości. Dziewczęta zakończyły bieg z bardzo dobrym czasem 3:32:13, co dało im 93. miejsce na 350 startujących sztafet. Kadrze nauczycielskiej czas 3:24:50 dał miejsce 57.

Nie wynik był jednak najważniejszy, lecz wspólnie spędzony czas, aktywnie wykorzystana sobota, dużo śmiechu i generalnie dobra zabawa. Tak będziemy wspominać tegoroczny Ekiden i już szykujemy formę na następny.

PS. Kibicujący i obserwujący zawody Rodzice chyba pozazdrościli nam wrażeń, bo deklarują swój start w Ekidenie 2023