W sobotę 18.05.2019 roku wystartowaliśmy w Ekidenie czyli biegu sztafetowym na dystansie maratonu, który odbył się w warszawskim Parku Szczęśliwickim. W tym roku Kopernik wystawił dwie sztafety – uczniowską i nauczycielską. Uczniowie w składzie: Emilia Goszczyńska (7,195 km) Krzysztof Świątek (10 km) Kacper Barańczuk (10 km) Joannna Marks (5km) Juliannna Piskorz (5km) oraz Klara Podgórska (5km) ukończyli bieg z wynikiem 3:28:30 i zajęli, bardzo dobre 134 miejsce.  W zespole nauczycieli wystartowali: Daniel Miller (7,195) Paweł Chuba (10km) Mateusz Osakowicz (10km) Monika Filewicz (5km) Jarosław Lewandowski (5km) oraz Grzegorz Śmigiera (5km). Wynik 3:16:54 zagwarantował drużynie nauczycieli  66 miejsce. Łącznie w zawodach udział wzięło 700 sztafet.

Podziękowania dla wszystkich startujących za niezapomniany dzień spędzony w miłej, sportowej atmosferze 🙂